تولیدکننده ایمپلنتها و سیستم های جراحی ارتوپدی و جراحی ستون فقرات
درباره ما

 

شرکت آتیلا ارتوپد در سال ۱۳۶۹ با هدف تامین تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران و مراکز درمانی کشور توسط آقای مهندس علی تحسری تأسیس گردید. ایشان با بررسی و شناخت مشکلات، محدودیت ها و امکانات مورد نیاز، تصمیم گرفتند شرایطی فراهم آورند که درمان بیماران مبتلا به بیماری های صعب العلاج ستون فقرات، با برطرف نمودن مشکلات و فراهم آوردن امکانات لازم در ایران، به دست جراحان دانشمند و حاذق ایرانی در داخل کشور انجام شود. در همین راستا، شرکت در کنار اعزام جراحان و متخصصان ایرانی به خارج از کشور برای طی دوره های آموزشی روش های نوین جراحی ستون فقرات، با برگزاری اولین سمیـنار بین المللی جراحی ستون فقرات ایران در سال ۱۳۷۲ و دعوت از بزرگترین اساتید بین المللی این رشته در جهان، گام بلند دیگری در جهت ارتقای سطح علمی دانش جراحی ستون فقرات در کشور برداشت و اولین بیماری که در جریان همین سمینار بین المللی توسط اساتیـد خارجی و ایرانی تحـت عمل جراحی درمان ناهنـجاری سـتون فـقرات (Scoliosis) قرار گرفـت، هم اکـنون مهندس جوانی است که در واحد کنترل کیفی کارخانه تولیدی این شرکت (سینا) در شهر سنندج به کار مشغول می باشد.

به موازات امر آموزش، شركت نسبت به واردات اقلام فوق تخصصي مورد نياز درمان بيماران اقدام نمود تا امكانات لازم را فراهم و انجام اينگونه عمل هاي جراحي را در داخل كشور ممكن سازد. در همين حال شركت با هدف توليد در داخل كشور، بومي نمودن تكنولوژي بسيار پيشرفته توليد لوازم جراحي ارتوپدي و جراحي ستون فقرات را در صدر دستور كار خود قرار داد و با بهره گيري از دانش و تخصص اساتيد دانشگاهي برجسته كشور و بدون نياز به اخذ دانش فني از خارج، براي اولين بار در كشور به تكنولوژي ساخت اين محصولات بسيار پيشرفته دست يافت. هم زمان با اعمال تحريم ها عليه كشورمان، شركت توليد محصولات مورد نياز كشور را در سال ۱۳۷۶ در كارخانه خود در قزوين آغاز نمود و براي اولين بار به موفقيت بزرگ توليد لوازم جراحي ستون فقرات در ايران نايل آمد. موفقيت عظيم ديگري كه شركت به آن دست يافت، توليد پروتزهاي مفصل لگن براي اولين بار در كشور بود كه نام شركت توليدي آتيلا ارتوپد را به عنوان اولين سازنده پروتز ارتوپدي در كشور ثبت نمود. بازديد استاندار محترم وقت كردستان در روزهاي پاياني سال ۱۳۸۱ به اتفاق معاونان محترم ايشان، رئيس محترم وقت سازمان صنايع و معادن كردستان، رئيس محترم وقت دانشگاه علوم پزشكي كردستان و ديگر مديران و مسئولان ارشد استان كردستان از كارخانه اين شركت در قزوين و مشاهده توانمندي ها، پتانسيل و طرح هاي توسعه، آنان را بر آن داشت كه از شركت آتيلا ارتوپد براي احداث و راه اندازي طرحهاي توسعه كارخانه شركت در شهر سنندج دعوت به عمل آورند و بدين ترتيب فـصل جديدي در عرصـه فعاليت هاي توليدي شركت آتيلا ارتوپد آغاز شد.

هم اکنون شرکت آتیلا ارتوپد با تولید ایمپلنت های جراحی تخصصی و فوق تخصصی ارتوپدی و ستـون فقرات در مجموعه تولیدی خود در شهرک صنعتی شماره ۳ سنندج در استان کردستان نسبت به تأمین اقلام و خدمات مورد نیاز بیماران و مراکز درمانی کشور اقدام می نماید.

شـایان دکر است شـرکت آتیلا ارتـوپـد در حال حـاضر پروژه عظیـم تولیـدی خود را نیز در شـهرک صنعتـی شـماره یک سننـدج در دسـت احـداث دارد که در مراحـل پایانـی بوده و ان شاءالله با فراهم شدن هرجه سریعتر شرایط مورد،نیاز شهر سنندج و استان کردستان در آینده ای بسیار نزدیک شاهد افتتاح و بهره برداری از این پروژه منحصر بفرد باشد.